2023.01.08 godz. 13:09 Jelenia Góra, Dolnośląskie

orzeczenie wykonania zastępczej kary pozbawienia wolności w miejsce kary grzywny . wyrok prawomocny .

Wyjaśnienie sytuacji

mam kare grzywny do spłaty w wysokości 4,800zl niestety od roku 2018 do dzisiejszego dnia nie zapłaciłem ani grosza z powodu braku zatrudnienia . pomagała mi rodzina z mieszkaniem oraz wyżywieniem. . Na ostatnią sprawę wstawiłem się lecz termin został przesuniety i mialem zostac poinformowany listownie kiedy bedzie nastepny termin i go nie otrzymalem. zaczeła przyjezdzac policja w tej sprawie niby ":porozmawiac' mam dwójkę dzieci jedna córeczka w wieku 7 lat a druga dopiero miesiac prosze o pomoc co robic.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Sty 2023 14:55

Szanowny Panie, sprawa wymaga bliższego przyjrzenia się. Na wstępie należy ustalić etap sprawy na jakim ona się znajduje. Może uczynić to Pan sam lub skorzystać ze wsparcia prawnego udzielonego przez Mecenasa (adwokat albo radca prawny). Następnie warto podjąć określone działania, bowiem sprawa niewątpliwie jest kontynuowana, o czym sam Pan wspomniał (wizyta policji), co w chwili obecnej może oznaczać niekorzystne dla Pana konsekwencje.