2023.10.31 godz. 12:40 Reda, Pomorskie

oskarżenie o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Sytuacja wyglądała tak że wyjechałem z domu około godz. 14, odwiedziłem kilka miejsc i ostatecznie około godz. 17 zaparkowałem auto na parkingu przed marketem. Do tego momentu nie zostałem ani razu skontrolowany przez policję, gdy kierowałem autem. Zgasiłem silnik i wyjąłem kluczyki ze stacyjki. Wówczas zacząłem pić alkohol siedząc na miejscu kierowcy. Gdy skończyłem wyszedłem z auta żeby zapalic papierosa, w tym momencie auto było zgaszone a kluczyki ja miałem w kieszeni. Gdy stałem obok auta podjechał radiowóz i zostałem skuty i odwieziony na komende. Czy jest szansa na umorzenie ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Paź 2023 13:01

Być może lub też byc może na uniewinnienie. Wszystko jest możliwe. Istotne będą dowody, zarówno oskarżenia, jak i Pana w zakresie spożywania alkoholu po jeździe a nie przed. Nie sposób odpowiedzieć precyzyjnie na pytanie, nie znając akt sprawy. Jeśli potrzebuje Pan obrońcy w tej sprawie, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl