2023.03.27 godz. 12:34 Warszawa, Mazowieckie

Oskarżenie o przywłaszczenie mienia znacznej wartości

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, proszę o poradę jeżeli jest to możliwe. Posiadałem samochód w leasing, niestety śmierć mojego taty, depresja mojej mamy oraz jej leczenie doprowadziły mnie do problemów finansów i brak płatności za leasing. Dostałem wypowiedzenie, miałem zdać auto, nie zdałem aż ostatecznie prokurator wydał nakaz zdania. Samochód wydałem dobrowolnie. Wniosek o warunkowe umorzenie odrzucony ponieważ wartość powyżej 200tys. Sąd rejonowy przekazał sprawę do sądu okręgowego. Czy to źle czy dobrze? Mam zaledwie 21 lat, studiuje. Nie wiem co robić, czy są szanse, że trafię do więzienia.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Mar 2023 14:59

Trudno odnieść się do Pana pytania, nie znając dokładnych okoliczności sprawy. Jeśli potrzebuje Pan obrońcy w tym postępowaniu, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)