2024.09.13 godz. 01:26 Wrocław, Dolnośląskie

Oskarżenie o rozpowszechnianie pornografii z udziałem małoletnich

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, mój kolega został oskarżony o rozpowszechnianie pornografii z udziałem małoletnich na platformie discord . wysłał on 3 bardzo krótkie nagrania pornograficzne małoletnich, i zostały one pobrane z innego serwera discord . Kolega ma 16 lat i nie zdawał sobie sprawy że jest to karalne, rozesłał on jedynie 3 krótkie filmy . Na discord bardzo dużo osób wysyła dziecięcą pornografie i większość sobie nie zdaje sprawy że ponowne rozesłanie tego jest karalne . Czy jest duża szansa na wyrok pozbawienia wolności i czy da się przed tym uchronić? Proszę o pomoc w tej sprawie

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Wrz 2024 10:52

Trudno odnieść się do szczegółów sprawy - w każdym razie o tym czy popełnił czyn zabroniony zdecyduje w jego przypadku sąd rodzinny. Zdecydowanie doradzam kontakt z adwokatem. Jeśli kolega potrzebuje obrońcy w tej sprawie, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl Prowadzę sprawy nieletnich.