2022.05.11 godz. 13:19 Zielona Góra, Lubuskie

Nieuczciwy najemca

Wyjaśnienie sytuacji

Osoba której wynajmuje mieszkanie notorycznie nie uiszcza opłat za lokal. Zgodnie z umową z tego tytułu wypowiedziałam jej najem mieszkania z miesięcznym okresem wypowiedzenia, niestety Pani nie ma zamiaru się wyprowadzić..Co mogę zrobić w tej sytuacji. Czy mam prawo poza tym zwrócić się do gazowni i elektrowni o odlaczenie prądu i gazu żeby osoba ta nie mogła powiększać zadłużenia?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Maj 2022 10:02

W tej sytuacji nie ma Pani prawa zwrócić się do gazowni i elektrowni o odłączenie prądu i gazu - jest to przestępstwo. Proszę pozwać najemcę o eksmisję.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)