2020.09.30 godz. 15:15 Oświęcim, Małopolskie

sprawa o dział spadku , jaka wycena?

Wyjaśnienie sytuacji

Ostatnio dowiedziałem się , ze nabyłem 1/4 spadku po ojcu. Spadek został podzielony na moją mame, siostre i brata. opłacilem rowniez podatek ponieważ dowiedziałem się za pozno o nabyciu spadku i nie zwolnilem się w ciągu 6msc od ogłoszenia nabycia.Sprawa wygląda nastepująco mama wraz z bratem mieszka w domu który został podzielony na nas czworo ja chciałbym aby mnie spłacono z rodziną nie moge dojść do zadnego porozumienia są konfikty Jezeli składałbym o powództwo o dział spadku jaka kwote mam napisać tą ktora była napisana na SD-3 tam była 1/4 nieruchomości kwota 13250

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Wrz 2020 15:33

Dzień dobry, jako wartość przedmiotu sporu wpisuje się wartość całej nieruchomości. Jeśli nie zna Pan wartości nieruchomości należy ją wycenić. Pozdrawiam serdecznie.