2020.05.22 godz. 14:05 Kraków, Małopolskie

Oszustwo metodą blik na 30 000 zł przez partnera z którym jestem w ciąży

Wyjaśnienie sytuacji

Parter z którym jestem w ciąży od końca września zaczął pożyczać u mnie pieniądze metodą nablik wszystko było by wporzadku lecz do tego doszło też naciąganie przezniego bym brała kredyty ten niestety nie oddaje mi żadnych pieniądzy ja nie jestem w stanie tego spłacać. Miało wiązać wspólne mieszkanie lecz żadnego dokumentu nie otrzymałam czuje się w tym momencie oszukana wręcz matrymonialnie. W jaki sposób mogę domagać się zwrotu pieniędzy, czy składać wnioski o ściganie czy rozwiązać to metoda mediacji.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Wołczkiewicz

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Maj 2020 15:06

Ten opis nie jest wystarczający do oceny czy czyn Partnera nosi znamiona oszustwa w rozumieniu kodeksu karnego. Partner musiałby działać celowo, wprowadzić Panią w błąd, musiałaby Pani też wykazać, że od początku nie chciał oddać pieniędzy. Prokuratura - zwłaszcza gdy chodzi o osoby bliskie - ma tendencje do umarzania takich postępowań, kierując na drogę postępowania cywilnego. Sugeruję jednak konsultację prawną w tej sprawie .
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)