2020.10.02 godz. 21:13 Poznań, Wielkopolskie

Rozwód z winy męża

Wyjaśnienie sytuacji

Otóż jesteś ofiarą przemocy w rodzinie ,mamy wspólnie dwoje dzieci wnioskowałam o pozbawienie praw do dzieci ogólnie alimenty dostaje z FA. Bo mąż nie płaci i ma dług 20.000zł . Dziecmi się nie interesuje już dwa lata 25.09 miałam sprawę rozwodowa z jego winy na którą się nie wstawił bo specjalnie nie odebrał listu . 26.09 dzwonił do mnie i groził że mi nie da rozwodu i specjalnie nie będzie odbierał listów ..i obrażał mnie w sposób wulgarny przez telefon po czym rozmowę nagrałam i wysłałam do sądu jako dowód w sprawie przez maila podając sygnature sprawy . Czy teraz jest szansa na rozwód?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Paź 2020 11:26

Dzień dobry, brak zgody męża na rozwód nie powoduje, że Pani tego rozwodu nie dostanie. Sąd będzie badał czy doszło do trwałego i zupełnego rozkładu pożycia (ustanie więzi emocjonalnej, gospodarczej i fizycznej), a także będzie rozstrzygał o winie skoro nie ma zgodnego wniosku o nieorzekanie o winie. Według opisu Pani sytuacji Sąd powinien orzec rozwód, więc proszę się nie martwić. Pozdrawiam.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)