2022.06.13 godz. 18:26 Szczecinówka, Małopolskie

Otrzymałam darowiznę od rodziców. Obecnie jestem po ślubie czy obecny mąż po mojej śmierci dziedziczy jakąś część

Wyjaśnienie sytuacji

Mam syna i myślałam że on dziedziczy wszystko . Nie jest to syn z obecnego małżeństwa

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Cze 2022 13:41

Dzień dobry, w opisanym stanie faktycznym po Pani spadkobiercami będą mąż i syn po 50%. Można to ewentualnie zmienić poprzez testament, aby syn dziedziczył po Pani w całości, ale należy pamiętać, że mąż będzie miał prawo domagać się od syna zachowku w wysokości połowy przysługującego mu udziału w spadku, choć to zależy od jego woli czy wystąpiłby po ten zachowek. Pozdrawiam, adwokat Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)