2022.11.08 godz. 12:14 Warszawa, Mazowieckie

Darowizna z zagranicy

Wyjaśnienie sytuacji

Otrzymałam ma maila załącznik dokument w PDF o darowiźnie od osoby z Francji. W dokumencie powołany jest Art. 25. ustawy o dziedziczeniu według prawa francuskiego. Ja sprawdzić czy dokument jest legalny i czy nie jest to oszustwo? Oczekują ode mnie podania mailowo numeru konta w celu przelania darowizny.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Lis 2022 14:09

Można przypuszczać, że z dużą dozą prawdopodobieństwa może być to próba wyłudzenia danych lub też pieniędzy, jeśli w dalszej korespondencji osoba ta będzie oczekiwała przelewu z tytułu np. kosztów administracyjnych itp.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)