2020.11.19 godz. 19:46 Inwałd, Małopolskie

Wezwanie do zapłaty

Wyjaśnienie sytuacji

Otrzymałam pismo z wezwaniem do zapłaty od jednej z firm komunikacyjnych za nieuiszczoną opłatę za brak biletu. Sprawa miała miejsce około 6 lat temu, dokładnie nie pamietam a i też w tym wezwaniu nie ma dokladnie podanej daty otrzymania tego mandatu. Co moge w takim przypaku zrobic?Odpisać na to posmo czy lepiej zaplacic? Bardzo bede wdzięczna za poradę. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Lis 2020 21:32

Roszczenia o zapłatę opłaty za jazdę bez ważnego biletu przedawniają się z upływem roku od dnia kiedy takie zdarzenie miało miejsce. Dlatego też jeśli przez te 6 lat nie otrzymała Pani z sądu nakazu zapłaty czy też wyroku to dług ten przedawnił się. W takim przypadku najlepiej odpowiedzieć na wezwanie i napisać, że Pani nie zapłaci ponieważ dług się przedawnił.