2022.12.14 godz. 07:54 Kraków, Małopolskie

Otrzymałam wezwanie do złożenia wniosków dowodowych i informację o pierwszym posiedzeniu Sądu w mojej sprawie

Wyjaśnienie sytuacji

Mam odpis wniosku o ukaranie i akt oskarż. o przestępstwo art. 62 ust. o przeciwdziałanianiu narkomanii oraz wezwanie do złożenia wniosków dowodowych. Nie wiem co mam zrobić ponieważ wszystko odebrano mi parę mies. temu przy zatrzymaniu. Nie wiem czy stać mnie na obrońcę i czy (do kiedy) powinnam wystosować żądanie o wyznaczenie obrońcy z urzędu. Moje pytanie czy w praktyce lepiej będzie,jeśli będę obecna na posiedzeniu? Czego wtedy się spodziewać? Myślę że za mało się na tym znam aby poradzić sobie sama, nie wiem czy pójdę do więzienia. Pismo odebrałam przedwczoraj, posiedzenie za 2 tygodnie.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Edyta Beata Dąbrowska

Tomaszów Mazowiecki, Łódzkie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Gru 2022 10:42

Proszę jak najszybciej złożyć wniosek o obrońcę z urzędu (wzory wniosków są dostępne w biurach obsługi interesantów w sądach) oraz iść na posiedzenie, jeśli nie zostanie odroczone i powiedzieć, że składała Pani wniosek o obrońcę z urzędu. Z wskazany przez Panią czyn grozi kara pozbawienia wolności, profesjonalny obrońca będzie wiedział, jakie podnieść argumenty, aby uzyskać łagodniejszy wyrok.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)