2023.01.30 godz. 15:26 Częstochowa, Śląskie

Otworzenie działalności mając komorników

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Piszę z prośbą o poradę. Otóż jestem młodą osobą, która wpadła w długi. Posiadam 4 egzekucje komornicze od 2 lat oraz 3 które trafią niebawem na taki etap. Nie jestem w stanie tego spłacić, mam zajęty rachunek bankowy. Komornik nic więcej nie jest w stanie ze mnie ściągnąć gdyż jestem kawalerem i nie mam nic na siebie, a dochód nie przekracza minimalnej krajowej. Pojawiła się przede mną szansa otworzenia własnej działalności- gastronomia. Firmę chce mi sprzedać mój obecny pracodawcą u którego pracuje 10 lat. Czy mając taką sytuację mogę otworzyć działalność? Czy będzie to opłacalne? Czy komornik zajmie mi sprzęt, który będzie na wyposażeniu mojej firmy? Z góry dziękuję za szybką poradę. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Sty 2023 22:39

Zapraszam do kontaktu w wiadomości email: slawomir.suski@adwokatura.pl