2021.09.27 godz. 14:49 Dąbrowa Górnicza, Śląskie

Obawa o bezpieczeństwo

Wyjaśnienie sytuacji

Pani K w dniu 12.09 zakupiła ode mnie konia, za ustaloną wcześniej kwotę, przekazaną gotówką osobie wydającej konia. Konia odbierał partner pani K, pan K, w dniu wyjazdu koń był w dobrej kondycji, zdrowy i nie wykazywał żadnych nieprawidłowości. Koń zachorował. Obecna właścicielka zaczęła mnie oczerniać i zniesławiać w internecie, do czego się przyznała (posiadam zrzuty ekranu wiadomosci i komentarzy). Wraz ze swoim partnerem są bardzo impulsywni i emocjonalni, stąd obawiam się o swoje bezpieczeństwo i dobre imię. Co mogę zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

dr Marcin Chowaniec

Czeladź, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Lis 2021 19:03

W takiej sytuacji najlepiej rozważyć wniesienie sprawy o ochronę dóbr osobistych, sprawy o zniewagę lub sprawy o zniesławienie.