2023.03.21 godz. 08:21 Kraków, Małopolskie

Co mogę zrobić

Wyjaśnienie sytuacji

Pani projektant nie wywiązała się z umowy.Termin oddania końcowej części projektu minął 31.01.2023 , od samego początku zwodzi mnie , ciągle się tłumaczy dlaczego nie mogła wysłać kolejnych części projektu , lub mówi że wyśle zaraz i cisza, Kilka dni temu zapłaciłam drugą i ostatnią część całości kwoty , pani miała wysłać pełny projekt jeszcze tego samego dnia i znów cisza. Co oprócz pisma ponaglającego z wyznaczonym terminem ostatecznym mogę zrobić ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Mar 2023 13:33

Dzień dobry, oczywiście można wysłać takie pismo. W dalszej sytuacji można odstąpić od umowy. Jeśli odstępujemy od umowy, możemy żądać zwrotu już spełnionego świadczenia (zaliczki) oraz naprawienia szkody wynikłej z niewykonania zobowiązania.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)