2023.03.19 godz. 20:02 Zgorzelec, Dolnośląskie

Wyrok łączny

Wyjaśnienie sytuacji

Partner jest osobą osadzoną w zakładzie karnym. Złożył do sądu wniosek o wyrok łączny. Wniosek został złożony w listopadzie 2022 roku, do tej pory nie ma żadnej odpowiedzi o terminie rozprawy, a więc mija już 5 miesięc.Zostały wysłane również dwa ponaglenia. Czy może to tak długo trwać? Za nie długo kończy mu się jeden z wyroków, więc jeśli minie jeszcze trochę czasu wyrok łączny nie będzie mógł być zrobiony.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Mar 2023 14:24

Dzień dobry, wnioski rozpatrywane są w Sądzie na bieżąco, a ewentualne dłuższe okresy oczekiwania na ich rozpatrzenie mogą wiązać się ze znacznym obłożeniem spraw w danym wydziale.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)