2020.09.11 godz. 13:06 Kołobrzeg, Zachodniopomorskie

Kara grzywny zamieniona na areszt

Wyjaśnienie sytuacji

Partner miał do zapłacenia grzywnę, której nie uiscił, egzekuja była bezskuteczna. Są zamienił na areszt. Został zatrzymany. Czy po zapłaceniu grzywny może opuścić areszt? CZy sąd mógł w wyroku zastrzec że juz teraz nie ma mozliwości zapłacenia grzywny- Taką informację uzyskałam na komendzie. Nie mam możliwości przejrzenia akt, a wyrok nigdy do nas nie trafił.?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Adam Kłoszewski

Kąty, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Wrz 2020 12:29

Jeżeli zapłaci grzywnę jest szansa na uchylenie postanowienia o wykonaniu zastępczej kary pozbawienia wolności