2023.11.23 godz. 14:00 Wrocław, Dolnośląskie

Paypal zwrócił pieniądze klientowi, klient zatrzymał produkt.

Wyjaśnienie sytuacji

Wykonuje usługę stworzenia stroju na zamówienie dla klientów indywidualnych(produkt luksusowy, wytworzony na zamówienie), każdy strój jest niepowtarzalny. Wykonuje go gdy klient opłaci całość wartości kostiumu. Klientowi nie spodobało się kilka elementów w kostiumie, zareklamował transakcje w serwisie Paypal, a ten zwrócił mu całą kwotę oraz klient nie zwrócił produktu.W moim regulaminie jest opisane jasne iż przedmioty wytworzone na zamówienie nie podlegają zwrotom.Moja propozycja poprawy kostiumu oraz wzięcia kosztów odpowiedzialnych za transport została zignorowana. Jakie prawo przysługuje?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Lis 2023 03:22

Przysługuje Panu wynagrodzenie za wykonanie stroju wg indywidualnego zamówienia w tej sytuacji. Należy na pismie zaproponować klientowi poprawki, jeśli nie zgadza się to wezwać na piśmie do zapłaty umówionej ceny z podaniem terminu zapłaty. Gdy nie zapłaci wystosować pozew o zapłatę do sądu.
Tak Nie

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Lis 2023 16:46

Prawo do wynagrodzenia za wykonane dzieło. Konieczne będzie wezwanie do zapłaty, a w razie bezskuteczności pozew o zapłatę. Jeśli dzieło zostało wykonane niezgodnie z umową (powinna precyzyjnie określać sposób wykonania), kupujący może od umowy odstąpić - w takiej sytuacji powinien zwrócić przedmiot umowy. Zapraszam do kontaktu e-mail w tej sprawie jeśli potrzebny będzie pełnomocnik: slawomir.suski@adwokatura.pl