2022.01.02 godz. 17:41 Kielce, Świętokrzyskie

Pełnomocnictwo w spółce z o.o. do zawierania okreslonych umów

Wyjaśnienie sytuacji

Chcialabym zapytac o taką ogólna sytuację. Jest spółka z o.o. dwóch wspólników każdy po 50 % udziałów. Ci dwaj wspólnicy tworzą zarząd, jeden z nich jest prezesem zarządu a drugi członkiem zarządu. Nie ma rady nadzorczej. Teraz prezes zarzadu chciałby się zatrudnić w tej spółce na umowę o pracę lub zlecenie. Czy umowę o pracę/zlecenie w imieniu spółki może podpisać drugi wspólnik czyli członek zarządu ? Czy tutaj będzie konieczne ustanowienie pełnomocnika który będzie zawierał tego typu umowy?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Mikołajczak

Poznań-Grunwald, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Sty 2022 08:43

Dzień dobry, zgodnie z art. 210 § 1 Kodeksu spółek handlowych w umowie między spółką a członkiem zarządu oraz w sporze z nim spółkę reprezentuje rada nadzorcza lub pełnomocnik powołany uchwałą zgromadzenia wspólników. W związku z powyższym, w opisanej przez Panią sytuacji, spółka powinna być reprezentowana przez pełnomocnika. Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)