2019.04.10 godz. 10:00 Wodzisław Śląski, Śląskie

pełnomocnik powoda cofnał pozew Sąd umorzył postepowanie a pieniądze sciągnał przez komornika czy cofnięty pozew wiąże sie z zrzeczeniem rozczenia ?

Wyjaśnienie sytuacji

sparawa trwałą od 2017 roku i złozyłemmsprzeciw az miało to skutek w okregowym kiedy SO uchylił postanowienie i do SR DAŁ DO PONOWNEGO ROPATRZENIA..sprawa sie odbyła pani sedzia mne wysłuchała i tyle potemmiała byc sprawa ..gdybym nie zadzwonił do SR to bym nie wiedział, ze była odwołana bo pełnomocnik powoda cofnał pozew...i czy uzyskam pieniądze spowerotem i co znaczy ,ze mage złozyc do sadu zazalenie jak sie nie zgadam z umorzeniem?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Sławomir Kamrowski

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Kwi 2019 13:41

W przypadku cofnięcia pozwu sprawę wygrywa pozwany. Inaczej jest w przypadku spłaty przez Pana zadłużenia, w takim przypadku jest Pan traktowany jako przegrywający. Jeżeli spłacił Pan roszczenie to nie dostanie Pan zwrotu. Pełnomocnik był zobowiązany do cofnięcia powództwa w związku z dokonaniem przez Pana spłaty zobowiązania.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 50% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)