2022.05.09 godz. 01:58 Tarnobrzeg, Podkarpackie

Piecza bieżąca dzieci po utracie rodziców

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Nie dawno zginął mój Brat z Żoną w wypadku samochodowym osierocając trójkę dzieci. Dziadkowie(rodzice brata) po wypadku złożyli wniosek do sądu o piecze tymczasową na małoletnie wnuki a zarazem drugi wniosek złożyła w sądzie siostra brata żony która nie miała częstego kontaktu z dziećmi gdyż Brat z żoną i dziećmi mieszkali razem z nami w domu rodzinnym. Dzieci po tej tragedii nie chcą zmieniać domu i środowiska. Odbyła się już pierwsza rozprawa ale została odroczona. I nasuwa się pytanie jakie kroki podejmować, żeby dzieci zostały razem z nami ?

Odpowiedzi prawników:

Mediator

Paweł Kujawa

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Maj 2022 00:02

Dzień dobry, w tej sprawie konieczna będzie pomoc adwokata lub radcy prawnego. Za pośrednictwem tego portalu nie ma możliwości udzielenia Pani porady ponieważ sprawa wymaga analizy sprawy poprzez zapoznanie się chociażby z dokumentacją złożoną w sądzie przez siostrę brata. Zalecam kontakt z adwokatem lub radca prawnym. Pozdrawiam