2024.08.14 godz. 09:49 Dominowo, Wielkopolskie

Pismo dostałam droga przez smsa od adwokata

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Czy muszę odpisywać na pismo od adwokata a dostałam je rzez SMS.Chodzi o to że w wakacje wynajęłam domek nad morzem w drodze okazało się że zarezerwowany przez nas apartament nie będzie dla nas dostępny.Bylismy już w drodze a jedyna pomoc z pomocy była taka że mamy sobie znaleźć coś innego przez bookin .znalazłam sama inny apartament.Wystawilam negatywną opinię na gogle i dostałam pismo o usunięcie opini i uiszczenia kwoty zadośćuczynienia w kwocie 1000 zł.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Sie 2024 17:14

Dzień dobry Drogą SMSową nie przesyła się oficjalnych pism. Może Pani odpowiedzieć, ale nie musi. Traktowałbym to jako zwyczajną rozmowę. Skoro musiała Pani szukać nowego lokum, to znaczy, że trzeba było na to poświęcić dodatkowy czas, zapewne też poniosła Pani koszty dojazdu do innego miejsca, a być może również większe koszty wynajmu, albo za tę samą cenę był gorszy standard. Można uświadomić drugiej stronie - kto za to ponosi odpowiedzialność. Z wyrazami szacunku
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)
Tak Nie

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Sie 2024 17:21

Nie musi Pani zajmować stanowiska na obecnym etapie (może Pani). Oczywiście pokrzywdzony może wnieść pozew o zaprzestanie naruszeń i zapłatę w zakresie naruszenia dóbr osobistych. Wówczas zajęcie stanowiska będzie już jak najbardziej wskazane. Co do merytorycznego zakresu sprawy - nie wypowiem się nei znając jej szczegółów. Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)