2022.07.20 godz. 10:23 Żywiec, Śląskie

Pismo o wokand(przedterminowe warunkowe zwolnienie.

Wyjaśnienie sytuacji

Mam mały problem, mianowicie w piśmie o Warunkowe. Co wpisać w miejscu gdzie mam określić wymiar kary orzeczonej. Zostałem skazany prawomocnie na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności od byłem z tego dwa miesiące po czym zmieniono mi system odbywania kary na system dozoru elektronicznego. Jak to napisac w piśmie. Z sześciu miesięcy odbyłem 2 w zakładzie karnym i resztę zasadzono mi w formie dozoru elektronicznego.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Łukasz Światłowski

Łódź, Łódzkie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Lip 2022 17:37

Wymiar kary orzeczonej się panu nie zmienił. To nadal jest 6 miesięcy p.w. Zmieniła się forma odbywania tej kary. Wcześniej odbywał ją pan w ZK, a potem sąd uwzględnił wniosek o formę kary pozbawienia wolności w SDE. Jeżeli dobrze zrozumiałem zostały panu 4 miesiące. Zasadniczo o wokandę można ubiegać się po odbyciu minimum połowy kary. Wniosek radzę więc złożyć po upływie 3 miesięcy kary. Jeżeli złoży pan wcześniej istnieje ryzyko, że sąd wniosku nie uwzględni.