2023.12.10 godz. 12:27 Pelplin-Nadleśnictwo, Pomorskie

Piszę w sprawie rozwodu bo żona złożyła pozew

Wyjaśnienie sytuacji

Treść zapytania:Witam. Żona 6 listopada była u adwokata i złożyła pozew rozwodowy. Jestesmy razem 14 lat. Jeszcze nie otrzymałem pisma bo żona powiedziała że jest w trakcie pisania i że otrzymam pozew. Złożyła pozew bo nadużywałem alkoholu. Obecnie jestem na terapi odwykowej, którą kończę 12 stycznia. Mamy dwójkę dzieci dwa mieszkania itp. Nie chcę rozwodu bo bardzo kocham swoją rodzinę dlatego zgłosiłem się do ośrodka. Adwokat dzwonił do żony żeby dostarczyła resztę papierów do wniosku, żona na to że nie wie czy chce składać pozew. Ale po spotkaniu z psychologiem i adwokatem postanowiła że złozy pozew. Po wyjściu z ośrodka wiem że.nie tknę.juz alkoholu i zajmę się obowiązkami rodzinnymi. Co mam zrobić w tej sytuacji ? Jakie mam szansę że żona zmieni decyzję w sprawie rozwodu co robić ? Proszę o pomoc

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Gru 2023 14:06

Nie znając szczegółów ani okoliczności, nie sposób odpowiedzieć na pytanie. Jednakże co do zasady w przypadku odmiennych zdań stron, sąd będzie badał czy doszło do zupełnego i trwałego rozkładu pożycia małżeńskiego, co stanowi przesłankę do orzeczenia rozwodu. Jeśli potrzebuje Pan pełnomocnika w tej sprawie przed sądem okręgowym w Gdańsku, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)