2021.07.28 godz. 00:10 Bielsko-Biała, Śląskie

Darowizna

Wyjaśnienie sytuacji

Pisze z zapytaniem odnośnie darowizny. Ojciec mojego narzeczonego ma 2 córki z innych małżeństw. Razem 3 małżeństwa, każde dziecko z innego. Rok temu przepisał na narzeczonego działkę oraz mieszkanie (zrobił darowiznę), jeśli teraz jest właścicielem on (narzeczony) to czy należy się jakiś zachówek dwóm pozostałym siostrą po śmierci ojca? Z góry dziękuje za odpowiedz!

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Lip 2021 11:17

Jeśli była to zwykład umowa darowizny, to siostry będą mogły dochodzić zachowku. Jeśli była to umowa darowizny w zamian za umowę dożywocia(czyli dochowanie rodzica i opiekowanie się nim na starość) to zachowek nie przysługuje.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)