2020.09.19 godz. 18:14 Kędzierzyn-Koźle, Opolskie

Płacę alimenty na córkę w Polsce. W listopadzie tego roku córka osiąga 26 rok życia. Moje pytanie dotyczy obowiązku alimentacyjnego.

Wyjaśnienie sytuacji

Jak długo jeszcze jestem zobowiązany do płacenia alimentów na rzecz córki.? Czy jest jakaś granica wiekowa? I jak tę sprawę rozstrzygnąć. Dodam iż nie utrzymuje żadnych kontaktów z córką

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Wrz 2020 13:26

Dzień dobry, obowiązek alimentacyjny istnieje dopóki córka pobiera naukę i nie jest w stanie utrzymywać się samodzielnie. Pozdrawiam serdecznie.