2020.10.08 godz. 10:21 Terespol, Lubelskie

Płacenie alimentów na byłą żonę, która wyszła ponownie za mąż.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie, trzy lata temu otrzymałem rozwód z orzeczeniem z mojej winy i przysądzono mi 500 złotych miesięcznie alimentów. W sierpniu tego roku moja była żona ponownie wyszła za mąż nie informując mnie o tym a ja jej wysyłam cały czas 500 złotych. Pytanie moje jest następujące. Czy muszę nadal płacić alimenty? Jeśli nie czy muszę zakładać sprawę w sądzie o zniesienie alimentów, czy one ustają z mocy prawa i czy za te dwa miesiące powinna mi zwrócić pieniądze (wrzesień, październik).

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Paź 2020 14:29

Dzień dobry, w przypadku, gdy Pana była żona wstąpiła w nowy związek małżeński obowiązek alimentacyjny wygasa i to wygasa bezpowrotnie. Wygaśnięcie tego obowiązku następuje z mocy prawa, czyli automatycznie. w mojej ocenie może Pan żądać zwrotu wpłaconych kwot. Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)