2020.07.14 godz. 22:58 Ostróda, Warmińsko-mazurskie

Płacenie alimentów przez ojca na dziecko, a dziecko nie dostaje nic z alimentów

Wyjaśnienie sytuacji

Czy ze strony prawnej ojciec może płacić alimenty na swoje dziecko na konto bankowe dziecka (wiek 17 lat) zamiast na konto matki dziecka? Moja matka wypominana mi pieniądze, które dostałam na urodziny, wypominana prezenty albo po prostu rzeczy. W tym miesiącu mam płatny staż i moja matka każe mi kupić rzeczy do szkoły za własne pieniądze. Nie dostaję nic z alimentów (750 zł), żadnego kieszonkowego, albo jak już było te kieszonkowe to raz dostałam te 50 zł a raz nie dostałam. Ubrania sama musze sobie kupować bo pieniędzy nie dostane, kupuję za pieniądze np. z urodzin.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Lip 2020 11:13

Sam ojciec nie może decydować, gdzie będzie przelewał pieniądze. Są dwie możliwości - załatwienie sprawy sądownie lub pozasądownie. Pozasądownie - jak rodzice sami się dogadają (najlepiej potwierdzić to na piśmie) lub sądownie.

Zmodyfikowano dnia: 15 Lip 2020 11:13