2024.05.24 godz. 13:37 Radlin, Śląskie

Placenie podatku do spoldzielni przez dziadka i wnuka

Wyjaśnienie sytuacji

14 lat temu dziadkowie przepisali mi mieszkanie, w ktorym jest klauzura ze moga uzytkowac go do smierci bezplatnie. Babcia umarla 2 lata temu, dziadek zyje. Dziadek twierdzi ze jest najemca 'czesciowym' i kaze mi doplacac do czynszu 830zl. Zastanawiam sie czy to prawda i takie jest prawo czy ktos go naciaga i zle mu podpowiada. Niestety mieszkam za granica i nie jestem tego w stanie sprawdzic w spoldzielni. Bardzo prosze o pomoc.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Maj 2024 14:43

Rozumiem, że podpisaliście Państwo umowę dożywocia. Na jej podstawie Dziadek może bezpłatnie korzystać z mieszkania. Zatem nie jest on najemcą, ale dożywotnikiem. Dziadek nie musi nic płacić. Wszelkie koszty jest obowiązany ponosić właściciel mieszkania. Nie tylko podatku, bo to jest znikoma kwota, w stosunku do reszty opłat. Z wyrazami szacunku
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)