2019.07.13 godz. 16:12 Gorzów Wielkopolski, Lubuskie

Po co ustawodawca wymyślił wypełnianie tylu niepotrzebnych druków?

Wyjaśnienie sytuacji

Co kwartał zobowiązany jestem do wypełnienia sześciu druków w których co kwartał powtarzam jak mantrę wszystkie swoje dane,,dane pozwolenia dane adresu trzykrotnie .Dane te nie ulegają żadnym zmianom . Wodę pobieram do nawadniania roślin z studni głębinowej posiadającej pomiar i wszystkie wymagane dokumenty.Komu ta papierologia jest potrzebna .Moim zdaniem istotnym w tej sprawie jest ilość pobranej wody i fakt czy dokonałem stosownej wpłaty.Co o tym Państwo sądzicie.

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Maciej Pewiński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lip 2019 15:22

Szanowny Panie, niestety biurokracja, papierologia jest zmorą w polskim systemie prawnym. Przypadek, który Pan opisał jest ciekawy. Zgadzam się z Panem, że kluczowe znaczenie mają dane dotyczące ilości pobranej wody, a nie powtarzanie danych teleadreswoych (jeśli oczywiście nie uległy zmianie).
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 75% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)