2022.10.12 godz. 13:02 Wrocław, Dolnośląskie

Posiadanie

Wyjaśnienie sytuacji

Po raz trzeci zostałem złapany na posiadaniu marihuany. Pierwszy raz kiedy miałem 17 lat dostałem wtedy wyrok w zawieszeniu ( przy zatrzymaniu 0.15g netto) , po raz drugi sprawa została umorzona ze względu na znikomą szkodliwość społeczną, zarządzone wtedy zostały spłata kosztów sądowych oraz wpłata na organizację pomocową ( przy zatrzymaniu 0.5g netto ), przy trzecim zatrzymaniu posiadałem 0.15g netto. Proszę o informacje co w tym przypadku może mi grozić za ten czyn. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Paź 2022 14:17

Dzień dobry, wszystko zależy od tego, kiedy czasowo miały miejsce zatrzymania, tj. w jakich odstępach czasu był Pan zatrzymywany. Biorąc jednak pod uwagę ilość środka to kwalifikuje się to kolejny raz na umorzenie ze względu na niską społeczną szkodliwość czynu. Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)