2023.01.12 godz. 23:10 Ostróda, Warmińsko-mazurskie

Jak prawnie wygląda taka sytuacja.

Wyjaśnienie sytuacji

Po rodzicach zostało mi przepisane w testamencie mieszkanie. Chcę je przepisać notarialnie na siebie. A potem na moja córkę. Jednak pytanie dotyczy innej sprawy. Czy w momencie kiedy wezmę ślub z moim obecnym partnerem on w razie mojej śmierci ma prawo do tego mieszkania? Czy w razie jego śmierci jego dzieci mogą rządać ode mnie lub mojej córki spłaty czy czego kolwiek za to mieszkanie?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Sty 2023 10:03

Dzień dobry, majątek nabyty w drodze dziedziczenia wchodzi do majątku osobistego każdego z partnerów, chyba, że inne zapisy zostały poczynione w testamencie. Pani przyszły małżonek nie będzie dziedziczył udziałów w mieszkaniu. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)