2023.03.28 godz. 12:58 Łódź-Górna, Łódzkie

Rozliczenie dziecka

Wyjaśnienie sytuacji

Po rozwodzie z byłym mężem mamy władzę rodzicielską przyznana na syna. Czy mogę sama odliczyć ulgę na dziecko? Były mąż nie zajmuje się wogole synem i nawet jednego dnia nie sprawował nad nim władzy. Kontakty są tylko czasem telefoniczne.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Mar 2023 09:23

Dzień dobry, każdy z rodziców ma prawo rozliczenia ulgi na dziecko. Kwestia jej wysokości zależy od ustaleń pomiędzy rodzicami - ulga jest jedna i może zostać podzielona albo tez wypłacona jednemu z rodziców.