2022.09.08 godz. 16:21 Bytom, Śląskie

Czy należy się zachowek?

Wyjaśnienie sytuacji

Po śmierci mamy odpisaliśmy się z bratem od połowy mieszkania na rzecz siostry siostra z kolei tą połowę przepisała na swoją córkę ojciec żyje i mieszka w tym mieszkaniu Czy należy się zachowek mnie i mojemu bratu

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Wrz 2022 15:29

Jeśli był dział spadku i formalnie nabyliście Państwo udział w nieruchomości a potem przekazliście udział siostrze to zachowek się nie należy. Zachowek przysługuje w przypadku kiedy np. mama zapisałaby mieszkanie siostry z pominięciem Państwa,( są dodatkowe warunki m.in nie otrzymali Państwo wcześniej żadnych darowizn od mamy/rodziców)
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)