2021.07.23 godz. 02:27 Nowogrodziec, Dolnośląskie

Dziedziczenie spadku

Wyjaśnienie sytuacji

Po śmierci mamy poszliśmy z rodzeństwem do notariusza aby przepisać jej mieszkanie na nas by móc je sprzedać. Teraz okazało się, że mama była spadkobierczynią działki po swoim ojcu. Czy aby uzyskać prawo do tej działki musimy założyć sprawę w sądzie o nabycie spadku ? Co powinniśmy zrobić by móc się wpisać do księgi wieczystej jako właściciele działki? Dziękuję za odpowiedź

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Lip 2021 10:53

Czy zostało przeprowadzone postępowanie spadkowe po ojcu matki ? Spadkobranie musi być potwierdzone urzędowym dokumentem tj. albo postanowieniem Sądu albo aktem notarialnym. Jeśli nie, to najpierw trzeba przeprowadzić takie postępowanie. Dopiero później mogą Państwo ubiegać się o wpisanie jako współwłaścicieli do księgi wieczystej - na podstawie akt poświadczenia dziedziczenia który sporządzaliście u notariusza.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)