2022.05.10 godz. 10:56 Warszawa, Mazowieckie

Przyrodnia siostra

Wyjaśnienie sytuacji

Po śmierci ojca dowiedzieliśmy się że mamy przyrodnią siostrę. Tata napisał testament w którym uwzględnił mnie i moją siostrę rodzoną, więc przyrodnia siostra wystąpiła o zachowek. Ma w wpisie aktu urodzenia dane naszego taty, oraz otrzymywała od ojca alimenty. Czy jest możliwość podważenia jej prawa do zachowku porównując nasze DNA z jej ? Nie znamy żadnych okoliczności w jakich tata spotykał się z jej matką oraz nie mamy absolutnie żadnego podobieństwa między sobą dlatego jesteśmy wątpliwi do do jej osoby

Odpowiedzi prawników:

Mediator

Paweł Kujawa

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Maj 2022 00:20

Dzień dobry, nie można podważyć jej prawa do zachowku skoro Pani tata uznał ojcostwo i płacił alimenty. Ma pełne prawo do dochodzenia od Państwa zachowku.