2022.01.24 godz. 15:29 Gniezno, Wielkopolskie

Podział majątku

Wyjaśnienie sytuacji

Po śmierci ojca, obecna żona do podziału wskazała samochód po ojcu. Mam obawy, że jeszcze ukrywa jego majątek, który chce zataić. Za kilka dni mamy sfinalizować podział samochodu. Chciałabym i stąd moje pytanie, przygotować oświadczenie w którym żona po zmarłym ojcu oświadczy, że nie zataiła żadnych dóbr ojca, które mogą być podzielone. Czy można napisać takie oświadczenie, jeśli tak to proszę o wskazówki jak miałoby to prawnie wyglądać.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Sty 2022 15:37

Takie oświadczenie nie będzie miało żadnego znaczenia prawnego, chyba, że zostanie formalnie złożone przed notariuszem w czynności notarialnego podziału spadku.

Zmodyfikowano dnia: 24 Sty 2022 15:38