2022.02.17 godz. 19:49 Poznań, Wielkopolskie

Prawo do zachowku

Wyjaśnienie sytuacji

Po śmierci ojca wiele lat temu moja mama została jedynym właścicielem działki. 10 lat temu przepisała ją mojemu bratu. Mój drugi brat zrzekł się praw notarialnie. Ja byłam wielokrotnie nagabywana żebym też to zrobiła. Nie zgodziłam się i mam z tego tytułu nieprzyjemności. Czy będę mieć prawo do zachowku?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Lut 2022 13:51

Szanowny Panie, a było przeprowadzone postępowanie o stwierdzenie nabycia spadku po Pana ojcu lub akt poświadczenia dziedziczenia. Czy doszło do działu spadku po ojcu. Zgodnie z ustawa w pierwszej kolejności powołani są małżonek i dzieci. Co do zachowku termin do wniesienia powództwa wynosi 5 lat.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)