2024.05.22 godz. 16:50 Łódź, Łódzkie

Problem z podziałem spadku

Wyjaśnienie sytuacji

Po śmierci ojca wraz z bratem odziedziczyliśmy majątek w skład którego wchodzi m.in. Mieszkanie. Mieszkanie mamy po połowie jednak chciałbym wykupić je od brata. On natomiast nie chce sprzedac mieszkania mi po wycenie tylko wystawić na sprzedaż obcym ludziom. Co zrobić, żeby móc wykupić mieszkanie. Czy brat może mi tego zabronić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Maj 2024 16:54

Konieczne jest postępowanie o dział spadku. Może Pan wnosić o zniesienie współwłasności poprzez spłatę udziału spadkowego i przejęcie całości. Jeśli potrzebuje Pan pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)