2021.08.20 godz. 22:10 Warszawa, Śląskie

Akt małżeństwa

Wyjaśnienie sytuacji

Po smierci rodziców brat chce od sióstr ich akty małżeństwa potrzebne do notariusza żeby je mógł zawiezsc a potem siostry mają coś podpisać ale nie chce powiedzieć w jakiej sprawie .. o co może chodzić ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Sie 2021 15:18

Prawdopodobnie chodzi o akt poświadczenia dziedziczenia spadku po rodzicach. Brat może uzyskać skrócone odpisu aktu stanu cywilnego w dowolny Urzędzie Stanu Cywilnego po uiszczeniu opłaty.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)
Tak Nie

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Sie 2021 14:04

Dzień dobry! Prawdopodobnie chodzi o kwestię stwierdzenia nabycia spadku po Pańskich rodzicach poprzez notarialne poświadczenie dziedziczenia.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)