2023.02.01 godz. 08:23 Puławy, Lubelskie

Odrzucenie spadku

Wyjaśnienie sytuacji

Po śmierci syna okazało się że ma długi,(stracił pracę i ciężko chorował,ja go utrzymywałam) nie posiadał żadnego majątku.Syn zostawił córkę.Czy ja mogę odrzucić spadek mimo że wnuczka jeszcze tego nie zrobiła,czy muszę czekać aż ona to przeprowadzi?mam też wnuki po zmarłej córce,czy one też muszą odrzucać spadek po wujku?i kiedy?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Lut 2023 16:02

Nie można odrzucić spadku zanim się nie zostanie do niego powołanym. Należy czekać aż wnuczka odrzuci spadek.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)