2020.02.27 godz. 13:27 Słupsk, Pomorskie

Wynajem nieruchomości

Wyjaśnienie sytuacji

Po śmierci teściowej jej dom został pusty, mieszkamy po drugiej stronie Polski. Żona chce wynająć dom ale nie chce brać pieniędzy za wynajem ze względu na jego stan wewnętrzny. Znalazł się chętny widział dom wewnątrz i wyraził chęć wynajmu. Wewnątrz trzeba trochę zainwestować (zrobić łazienkę bo jej nie ma, posprzątać odnowić itp.) Najemca jest budowlańcem i wyraził zgodę. Potrzebuję umowy do podpisania z najemcą, uwzględniającą fakt że nie płaci za wynajem nieruchomości z tego względu, że zainwestował swoje pieniądze na remont i nie będzie domagał się zwrotu pieniędzy gdy rozwiąże umowę.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Jolanta Kaczykowska-Stubba

Gdynia, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Mar 2020 18:27

Dzień dobry, W umowie najmu należy określić czas trwania najmu oraz czas, przez jaki najemca nie będzie miał obowiązku zapłaty czynszu. W razie potrzeby mogę przygotować stosowną umowę. W razie chęci skorzystania z moich usług proszę o kontakt.