2024.10.10 godz. 12:06 Gliwice, Śląskie

jaki bedzie dalszy przebieg?

Wyjaśnienie sytuacji

Po smierci wujka ciocia zlozyla wniosek o przejecie spadku po nim,byli bezdzietni,jego bracia nie zyja,my jestesmy dziecmi braci.ciocia zmarla przed rozprawa.pojawila sie cioci nastepczni prawna,ktora zalozyla sprawe jako wnioskodawczyni o nabycie spadku ,przeciw nam , dzieciom zmarlych braci. Co to oznacza? i czy winnismy podjac jakies kroki przed rozprawa, o ktorej nas poinformowano? Marek

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Paź 2024 17:20

Oznacza to, że za wnioskodawczynię spadkobierczynią będzie kolejna osoba (zstępna po cioci, która była pierwotną wnioskodawczynią). Co do merytorycznej treści wnioski nie sposób wypowiedzieć się, nie znając sprawy. Jeśli potrzebujecie Państwo pełnomocnika w tej sprawie (oraz kolejnej o dział spadku), zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl