2024.04.05 godz. 09:11 Rzeszów, Podkarpackie

Wystawienie faktury

Wyjaśnienie sytuacji

Po umówieniu się na wykonanie usługi hydraulicznej została podana kwota za która będziemy musieli zapłacić. Po dokonaniu płatności gotówka, upominaliśmy się o wystawienie faktury. Po wystawieniu faktury zostały doliczone dodatkowe koszty VAT. Co zrobić ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Kwi 2024 09:26

Czy nabywcą usługi była osoba nieprowadząca działalności gospodarczej? W relacjach między przedsiębiorcami często ceny transakcyjne są podawana w kwocie netto. Przy usługach oferowanych konsumentom, należy podać cenę brutto, albo netto ze wskazaniem ile wynosi VAT. Praktyki informujące tylko o cenie netto naruszają interesy konsumentów.