2020.08.06 godz. 21:15 Reda, Pomorskie

Przestępstwo seksualne

Wyjaśnienie sytuacji

Po wielu latach postanowiłem zgłosić pedofila, mojego oprawce, mojego rodzeństwa, prawdopodobnie jego syna oraz jego dzieci. Nie za bardzo wiem od czego zacząć, co powinienem posiadać tzn. jakieś dokumenty/dowody, czy powinienem skorzystać z usług adwokata, jak długo będzie trwał proces i czy przez ten okres znajdzie się w więzieniu?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Sie 2020 08:27

według mnie najlepiej skorzystać z usług adwokata. Proszę pamiętać, że przestępstwa mogą się przedawniać. Dlatego uważam, że adwokat najlepiej Panu doradzi i sporządzi także zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.