2023.11.26 godz. 22:36 Zelów, Łódzkie

Co jesli mamy podpisana intercyzę

Wyjaśnienie sytuacji

Pobraliśmy się w 2016 roku, przed ślubem podpisaliśmy intercyzę u notariusza. Mamy dwójkę dzieci , mąż ma firmę, ja od 2017 roku nie pracuje . Mąż i ja nie dogadujemy się w wielu kwestiach, nasze uczucie się wypaliło. Chciałabym rozwieść się, jednak nic nie posiadam swojego. Dosłownie NIC ... oprócz dzieci. Co robić w takiej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Anna Sutowicz

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Lis 2023 14:57

Dzieje się właśnie tak, że intercyza ma za zadanie chronić majątek jednego z małżonków w przypadku rozwodu lub separacji. Jednakże, być może jest szansa na uzyskanie alimentów od małżonka. Czy rozwód miałby być z orzeczeniem o winie? Bez orzekania o winie? Moje pytanie do Pani kieruję dlatego, że tylko małżonek niewinny lub współwinny rozpadu małżeństwa może domagać się alimentów.