2024.07.20 godz. 09:01 Łódź, Łódzkie

Podatek od nieruchomości, ile czasu na zapłatę.

Wyjaśnienie sytuacji

Sprzedaję mieszkanie, które nabyłem 2 lata temu. 80 % kwoty przeznaczę na spłatę kredytu hipotecznego innej nieruchomości, czy pozostałe 20 % mogę wpłacić na kredyt powiedzmy w ciągu 2 lat? pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Patryk Dąbrowski

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Lip 2024 13:59

Jak rozumiem zależy Panu na skorzystaniu z tzw. ulgi mieszkaniowej. Podane informacje nie są jednak wystarczające do tego, aby jednoznacznie odpowiedzieć Panu na zadane pytanie. Istotne jest przede wszystkim w jaki sposób będzie Pan wykorzystywać wspomniane w pytaniu nieruchomości. Generalnie jednak podatnicy mają 3 lata na skorzystanie z ulgi; licząc od końca roku podatkowego, w którym nastąpiło odpłatne zbycie,