2020.11.19 godz. 16:42 Warszawa, Mazowieckie

podatek od spadku po siostrze ( sprzedaż nieruchomości przed upływem 5 lat)

Wyjaśnienie sytuacji

w 2015 r. otrzymałam spadek po siostrze, część nieruchomości. Nieruchomość została sprzedana przed upływem 5 lat, tzn. w 2018 r. Pieniądze ze sprzedaży przeznaczyłam na spłatę kredytu hipotecznego. czy fakt ten zwalnia mnie od obowiązku podatkowego.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Lis 2020 21:41

Tak, pod warunkiem, że kredyt hipoteczny został zaciągnięty na cele mieszkaniowe ( art. 21 ust. 25 ustawy o PIT).
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)