2021.06.02 godz. 10:19 Rzeszów, Podkarpackie

Podatek Rolny/Leśny użytkownik samoistny

Wyjaśnienie sytuacji

Witam bardzo proszę o pomoc prawną w poniższej kwestii ; Moi wujkowie posiadają nieruchomości rolne/leśne w różnych formach własności -akt własności wpisany do księgi wieczystej -użytkownik samoistny ( działki w starych księgach wieczystych jeszcze na mojego dziadka i babcie - nieżyjących ) - podatek płacą wpisani jako użytkownik samoistni Obecnie przebywają w DPS ja użytkuje powyższe działki ( wnioski o dopłaty w ARiMR są na mnie ) Moje pytania to 1- jak można zgłosić zmianę w UG w podatkach aby płacić podatek z już użytkowanych gruntów samoistnie ? czy wystarczy wypełnić doku

Odpowiedzi prawników:

Magister prawa

Patrycja Murawska

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Cze 2021 18:07

Skorzystać z ogólnodostępnych wzorów, najlepiej w ramach przejścia do etapu formalno-prawnego ustanowić pełnomocnika procesowego, czyli radcę prawnego działającego z upoważnienia. Opisać przed radcą prawnym całą sytuację, okoliczności, przebieg rozmów. Nie zapominając o kosztach procesu.

Zmodyfikowano dnia: 04 Cze 2021 18:09