2019.10.06 godz. 13:38 Nisko, Podkarpackie

Atak psa w lesie.

Wyjaśnienie sytuacji

Podczas biegania w mieście (obszar leśny) pies dwóch "myśliwych" podbiegł do mnie i skoczył mi na rękę ( nie ugryzł) po ostrej reakcji z mojej strony by psa trzymali na smyczy. Powiedzieli mi, że jest to droga leśna pies jest myśliwski i ja nie mam prawa tu przebywać a pies może biegać swobodnie i robić co chce bo oni są myśliwymi. Dodam, że panowie nie wykonywali czynność związanych z polowaniem spacerowali po drodze około 200 m od zabudowań. Moje pytanie brzmi czy taki pies ma prawo w lesie robić co chce nawet jak ma jakieś dokument, że jest psem myśliwski.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Paź 2019 21:54

Puszczanie psa luzem w lesie poza czynnościami związanymi z polowaniem stanowi wykroczenie zagrożone karą grzywny - art. 166 kodeksu wykroczeń.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)